Sprawdź najlepsze klimatyzatory do OGRZEWANIA.

Jakie Marki i modele posiadają Tą funckje?

Zastanawiasz się jak szybko i skuteczne ogrzać swój dom lub mieszkanie? Klimatyzacja będzie słusznym wyborem.

Nie wiesz czym się kierować podczas wyboru klimatyzacji? Jakie marki będą odpowiednie do grzania? Zatem przedstawiamy TOP 5 klimatyzatorów z funkcją grzania które na pewno spiszą się podczas chłonnych dni.

 

1.Ande Jupiter 

Marka Ande oferuje nam model Jupiter. Model w wyjątkowej, matowej stylistyce. Kontynuacja udanej i chwalonej wersji od 2021 roku. Sterowanie odbywa się za pomocą nowoczesnego pilota bezprzewodowego i WIFI 2.0. Pobór mocy w trybie czuwania – tylko 0,3W, najniższa głośność – zaledwie 19 dB(A). Urządzenie wyposażone jest w zaawansowany technologicznie filtr przeciwkurzowy High Density, oczyszczający powietrze filtr PM 2.5 oraz jonizator nowego typu – Cold Pla-sma. Klimatyzator doskonale sprawdzi się w ekstremalnych warunkach, nawet przy – 20oC w trybie grzania dzięki wbudowanej grzałce tacy ociekowej która chroni przed zamarznięciem jednostkę zewnętrzną

 

2. Midea xtreme save warmer 

Najnowsze rozwiązanie Midea dla ekstremalnych warunków zewnętrznych. Seria Xtreme Save Warmer gwarantuje komfort cieplny przez cały rok. Urządzenia pracując jako pompa ciepła, zapewniają ogrzewanie pomieszczeń nawet przy temperaturze powietrza poniżej -30°C. 

Zakres wydajności pracy urządzeń do temperatury zewnętrznej poniżej -30°C to komfort w pomieszczeniu nawet w najzimniejsze dni w roku. Jednostki zewnętrzne wyposażone w grzałkę tacy skroplin, grzałkę karteru sprężarki oraz funkcję inteligentnego defrostu zwiększają sprawność pracy w skrajnie niskich temperaturach powietrza zewnętrznego. Dzięki temu można w łatwy sposób pozbyć się zimna zewnętrznego i przygotować sprężarkę do szybkiego nagrzewania. Zwiększona powierzchnia wymiany ciepła w rurkach poprawia efektywność i umożliwia szybsze nagrzewanie.

Cała seria urządzeń została wpisana na Listę Zielonych Urządzeń i Materiałów (ZUM) potwierdzając możliwość ubiegania się przez użytkowników systemu o dofinansowanie.

Urządzenie zapewnia komfort cieplny przy stałej temperaturze w granicach ±0,5°C, dzięki precyzyjnemu sterowaniu mikroprocesorem falownika. Klimatyzator może z łatwością utrzymywać żądaną temperaturę, zmieniając prędkość sprężarki bez wielokrotnego jej włączania i wyłączania.

Jednostka jest ekstremalnie energooszczędna. Po wybraniu trybu iECO, klimatyzator pobiera minimalną ilość energii elektrycznej, w dalszym ciągu zapewniając chłodny komfort przez całą noc. Przez 8 godzin pracy w trybie chłodzenia oszczędzasz nawet do 60% energii elektrycznej.

 

3.Gree Lomo Luxury 

Klimatyzator jest rozbudowaną o nowe możliwości wersją popularnego modelu Gree z niezawodnej serii Lomo. Wysokie parametry pracy i różnorodne funkcje dostępne w standardzie potwierdzają jego wysoką klasę Lux. Dzięki unowocześnionej konstrukcji model zyskał na Plus dodatkowe funkcjonalności, takie jak: sterowanie nawiewem powietrza w pionie i poziomie, więcej biegów wentylatora i trybów snu. 

4.Daikin Perfera

PERFERA  to jednostka naścienna, pracująca w systemie split, sygnowana przez firmę Daikin. Klimatyzator zapewnia bardzo wysoką jakość powietrza w pomieszczeniach.

Jednocześnie jest to urządzenie niezwykle wydajne, posiadające gwarantowaną wydajność grzewczą nawet w ekstremalnie niskich temperaturach dochodzących do -25°C, a także zapewniające wysoką efektywność energetyczną A +++ tak w trybie ogrzewania, jak też chłodzenia.

5. Rotenso

Wszystkie klimatyzatory Rotenso przeznaczone do ogrzewania są wyposażone w pakiet do pracy całorocznej (nazywany również pakietem zimowym), umożliwiający wydajną pracę w trybie grzania nawet podczas srogich mrozów.

W skład pakietu wchodzą:
– grzałka tacy ociekowej
– grzałka karteru sprężarki
– wymiennik jednostki zewnętrznej o dużej powierzchni wymiany
– zawór EXV (dla modelu Rotenso Mirai i Rotenso Revio).

Grzałki tacy ociekowej i karteru sprężarki spełniają kluczową rolę, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 0°C. Grzałka tacy ociekowej chroni bowiem jednostkę zewnętrzną przed zamarzaniem skroplin i zalodzeniem tacy ociekowej zapobiegając tym samym ewentualnym uszkodzeniom wentylatora i wymiennika. Grzałka tacy ociekowej w urządzeniach Rotenso działa wyłączenie na potrzeby trybu „defrost” czyli rozmrażania wymiennika jednostki zewnętrznej, aby przy minimalnym poborze mocy zapewnić ekonomiczną i bezawaryjną pracę urządzenia w największe mrozy.
Drugim ważnym elementem wyposażenia pakietu pracy całorocznej jest grzałka karteru sprężarki. Wygrzewa ona olej kompresora przygotowując urządzenie do bezproblemowego płynnego startu sprężarki w niskich temperaturach zewnętrznych. Grzałka karteru sprężarki w urządzeniach Rotenso działa wyłączenie wtedy, gdy urządzenie jest wyłączone, a temperatura zewnętrzna spada poniżej 1°C. Podsumowując, takie rozwiązanie techniczne gwarantuje bezawaryjną pracę oraz wydłuża żywotność sprężarki – serca klimatyzatora.
Klimatyzatory ścienne Rotenso przeznaczone do pracy jako samodzielne źródło ciepła to:

  • Rotenso Mirai
  • Rotenso Revio
  • Rotenso Versu
  • Rotenso Imoto
  • Rotenso Luve

Podsumowanie

Wybierając klimatyzator do grzania, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym będzie on używany, a także jego funkcje i niezawodność. Powyższe modele są dobrymi opcjami dla każdego, kto poszukuje wysokiej jakości klimatyzatora do grzania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas przeglądania. Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.